  • Mfr # A-1610-14M-450
  • Zoro # G501273061
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Width
450mm
Pulley Material - Belt Tensioners and Tension Pulleys
Fiberglass Cord
Belt Type
Timing Cogged
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
A-1610-14M-450
Country of Origin
India
Dimensions
Width
450mm
Details
Fiberglass Cord
Belt Type
Timing Cogged
Description
1610mm 14M Full Sleeve 450mm 115 Teeth, Color: Black, Length: 1610mm, Material: Fiberglass Cord, Thickness: 0.39, Type: Timing Cogged, Width: 450mm