  • Mfr # A-PHA2W38132
  • Zoro # G801272085
/ea
Get a 10% off coupon
MFR #
A-PHA2W38132
Description
3/8" Hydraulic Hose Assembly, Rigid x Rigid Male NPT, 132, Bend Radius: 2.60", Hose Size: 3/8", Length: 132", Maximum Outside Diameter: 0.69", Minimum Burst Pressure: 19,200 PSI, Notes: Standard: SAE 100R16, Thread: 3/8" NPT, Wire: 2, Working Pressure: 4,800 PSI