  • Mfr # A-1610-14M-25
  • Zoro # G801273037
/ea
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
A-1610-14M-25
Country of Origin
India
Description
Timing Belt, 1610mm 14M 25mm 115 Teeth, Dim A (1): 1610mm 14M 25mm 115 Teeth, Web Notes: belts exhibit important properties such as fixed speed ratio, no re-tension after installation, low, Web Notes: maintenance with wide variety of power transmission capacities and drive speeds., Web Notes: Synchronous or Timing Belts are one of the most important part of Power Transmission drives. These