  • Mfr # A-2590-14M-15
  • Zoro # G601272957
/ea
Free Shipping & Returns
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
A-2590-14M-15
Country of Origin
India
Description
Timing Belt, 2590mm 14M 15mm 185 Teeth, Dim A (1): 2590mm 14M 15mm 185 Teeth, Web Notes: belts exhibit important properties such as fixed speed ratio, no re-tension after installation, low, Web Notes: maintenance with wide variety of power transmission capacities and drive speeds., Web Notes: Synchronous or Timing Belts are one of the most important part of Power Transmission drives. These