  • Mfr # DTS-U30-108R
  • Zoro # G411220322
/ea
See details
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
DTS-U30-108R
Country of Origin
United States
Description
Dishtable, soiled, u-shaped, attaches to right of dish machine operator, 59 in. x 108 in. x 107 in. with landing, 10-1/2 in.H backsplash, with pre-rinse sink, 16/304 stainless steel legs with crossrails front-to-back, 14/304 stainless steel, stainless steel bullet feet, Includes prerinse basket with slide bar slide bar only when K-461 or K-461A disposer adapter is specified NOTE: this dish table supplied in two pieces with a K-57 welded field joint included in the cost - field welding by others