  • Mfr # MF3-2116-18L
  • Zoro # G1500391
/ea
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
MF3-2116-18L
Country of Origin
United States
Description
Economy Sink, 3-bowl, with 18" LH drainboard, 21" W x 16" L-R bowl dimensions, 14" D fabricated bowl, 7" H splash, s/s gussets, legs & adjustable white metal feet, 16 gauge 300 series s/s bowl, 16 gauge 400 series body, "Aero Safety Edge", Space Saver const, fully welded gussets, NSF