  • Zoro # G106396448
/ea
Key Features
V-Belt Type
Micro V Belt
Industry Number
274K32
Number of Ribs
32
Top Width
4.48 in
Material
Rubber
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
274K32
Zoro #
G106396448
UPC #
Country of Origin
China
Dimensions
Top Width
4.48 in
Pitch Length
27.4 in
Height
0.21 in
Details
V-Belt Type
Micro V Belt
Industry Number
Number of Ribs
32
Material
Rubber
For Use With
Heavy Duty General Application
Standards
RMA
Storage Temp.
40F-100F
Temp. Range
-30 F to 160 F