  • Zoro # G006385788
Industry Number
385K8
Number of Ribs
8
Top Width
1.12 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
385K8
Zoro #
G006385788
Top Width
1.12 in
Pitch Length
38.5 in
Height
0.21 in
Number of Ribs
8
Heavy Duty General Application
Features
Oil, Heat and crack resistant, 5 years of shelf life
Storage Temp.
40F-100F
Weight
0.3
Standards
RMA
Banded Belt
No
Temp. Range
-30 F to 160 F