  • Zoro # G506393160
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
V-Belt Type
Micro V Belt
Industry Number
412K31
Number of Ribs
31
Top Width
4.34 in
Material
Rubber
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
412K31
Zoro #
G506393160
UPC #
Country of Origin
China
Dimensions
Top Width
4.34 in
Pitch Length
41.2 in
Height
0.21 in
Details
V-Belt Type
Micro V Belt
Industry Number
Number of Ribs
31
Material
Rubber
For Use With
Heavy Duty General Application
Temp. Range
-30 F to 160 F