  • Zoro # G306394336
/ea
Key Features
V-Belt Type
Micro V Belt
Industry Number
433K19
Number of Ribs
19
Top Width
2.66 in
Material
Rubber
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
433K19
Zoro #
G306394336
UPC #
Country of Origin
China
Dimensions
Top Width
2.66 in
Pitch Length
43.3 in
Height
0.21 in
Details
V-Belt Type
Micro V Belt
Industry Number
Number of Ribs
19
Material
Rubber
For Use With
Heavy Duty General Application
Temp. Range
-30 F to 160 F