  • Zoro # G406395998
/ea
Free Shipping & Returns
Industry Number
483K29
Number of Ribs
29
Top Width
4.06 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
483K29
Zoro #
G406395998
Top Width
4.06 in
Pitch Length
48.3 in
Height
0.21 in
Number of Ribs
29
Heavy Duty General Application
Weight
1.4
Banded Belt
No
Storage Temp.
40F-100F
Standards
RMA
Features
Oil, Heat and crack resistant, 5 years of shelf life
Temp. Range
-30 F to 160 F