  • Zoro # G406396780
/ea
Free Shipping & Returns
Industry Number
839K29
Number of Ribs
29
Top Width
4.06 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
839K29
Zoro #
G406396780
Top Width
4.06 in
Pitch Length
83.9 in
Height
0.21 in
Number of Ribs
29
Heavy Duty General Application
Features
Oil, Heat and crack resistant, 5 years of shelf life
Weight
2.5
Banded Belt
No
Temp. Range
-30 F to 160 F