Timing Belt Model 115MXL1337 115 in Effective length and 1337 in Top Width
  • Mfr # 115MXL1337
  • Zoro # G007400992
Pitch Length - Timing Belts
11.5 in
Width - Timing Belts
13.37 in
Industry Number - Timing Belts
115MXL1337
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
115MXL1337
Pitch Length - Timing Belts
11.5 in
Width - Timing Belts
13.37 in
Inside Length
11.5 in
Height
0.044 in
Industry Number - Timing Belts
115MXL1337
Standards
RMA
Gearbelt Type
Timing Belt
Storage Temp.
40F-100F
Features
Oil, Heat and crack resistant, 5 years of shelf life
Temp. Range
-30 F to 160 F