Timing Belt Model 125MXL1337 125 in Effective length and 1337 in Top Width
  • Mfr # 125MXL1337
  • Zoro # G607401085
Pitch Length - Timing Belts
12.5 in
Width - Timing Belts
13.37 in
Industry Number - Timing Belts
125MXL1337
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
125MXL1337
Pitch Length - Timing Belts
12.5 in
Width - Timing Belts
13.37 in
Height
0.044 in
Inside Length
12.5 in
Industry Number - Timing Belts
125MXL1337
For Use With
Heavy Duty General Application
Gearbelt Type
Timing Belt
Banded Belt
No
Standards
RMA
Storage Temp.
40F-100F
Temp. Range
-30 F to 160 F