  • Mfr # CLPB26102AC
  • Zoro # G516283284
/ea
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
CLPB26102AC
Country of Origin
China
Description
With LED Flashlight Universal Power Bank Cable compatible with: Galaxy S series and most Android devices LED flashlight Input: DC 5.0V - 800mA, max 1000mA Output: DC 5.0V - 1000mA Dimensions WHD: 4.15-in x 0.88-in x 0.78-in Weight: 0.15 Lbs Power Bank approximate full charge capacity: For Galaxy S 5: 1 time For iPhone 5/5s/6: 1.5 times For iPhone 6 Plus: 1 timePackage Contents: 1 - 2600mAh Power Bank 1- Micro USB cable