Cui Inc DC to DC Converter, 48V DC to 24V DC, 10VA, 0 Hz PYBE10-Q48-S24
DC to DC Converter, 48V DC to 24V DC, 10VA, 0 Hz (Discontinued)
  • Mfr # PYBE10-Q48-S24
  • Zoro # G505827437
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
PYBE10-Q48-S24
Country of Origin
China
Dimensions
Height
0.43 in
Width
0.6 in
Depth
1.26 in
Details
Item
DC to DC Converter
Converts
48V DC to 24V DC
VA Rating
10VA
Frequency
0 Hz
Description
Isolated Dc/Dc Converters Dc-Dc Isolated, 10 W, 18~75 Vdc Input, 24 Vdc, 416 Ma, Single Regulated Output, Dip