  • Mfr # NT.1400.09W-96.03-SC
  • Zoro # G401024565
/ea
Free Shipping & Returns
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
NT.1400.09W-96.03-SC
Country of Origin
China
Description
•Quiet and smooth rolling wheels
•220 lb. weight capacity per hardware set (see instructions)
•2-3/4 in. diameter wheel design
•Kit comes with all the parts needed to hang up to a standard 48 in. door, one 96 in. rail, 6 wall mounting brackets, 2 roller straps, 1 center guide, 2 rail stops and 2 anti-jump block (door not included)
•Door straps size: 1-1/2 in. W x 11.5 in. H; Rail size: 96 in. L x 1/4 in. D x 1-1/2 in. H