  • Mfr # 25X38X7TC-BX
  • Zoro # G412496610
/ea
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
25X38X7TC-BX
Country of Origin
United States
Description
25MM Shaft Dia; 38MM Housing Bore; 7MM Nominal Width; Nitrile Lip; Solid Seal; 7MM Actual Width; Spring Loaded; 2 Sealing Lips; Carbon Steel Garter Lip Retainer; Steel and Rubber Case Construction; TC Seal Design Code