  • Mfr # 45X75X8TC-BX
  • Zoro # G012497055
/ea
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
45X75X8TC-BX
Country of Origin
United States
Description
Lip Seal; 45MM Shaft Dia; 75MM Housing Bore; 8MM Nominal Width; Nitrile Lip; Solid Seal; 8MM Actual Width; Spring Loaded; 2 Sealing Lips; Carbon Steel Garter Lip Retainer; Steel and Rubber Case Construction; TC Seal Design Code