  • Mfr # 65X90X10TC-BX
  • Zoro # G912497100
/ea
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
65X90X10TC-BX
Country of Origin
United States
Description
Lip Seal; 65MM Shaft Dia; 90MM Housing Bore; 10MM Nominal Width; Nitrile Lip; Solid Seal; 10MM Actual Width; Spring Loaded; 2 Sealing Lips; Carbon Steel Garter Lip Retainer; Steel and Rubber Case Construction; TC Seal Design Code