  • Mfr # 2A3.6B4.0-1610
  • Zoro # G112504905
/ea
Free Shipping & Returns
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
2A3.6B4.0-1610
Country of Origin
United States
Description
2 Grooves; 4.35 in. Outside Diameter; Bushed; 1610 Bushing Series; A, B Belt Series; 3.6 in. Pitch Minimum; 4 in. Pitch Maximum; 1/2 To 1-11/16 in. Bushing Bore Range; Keyway