  • Mfr # XTCE500M22TD
  • Zoro # G122797212
/ea
Free Shipping & Returns
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
XTCE500M22TD
Country of Origin
United States
Description
500 HP 575 VAC 3-Phase, 24 to 48 VDC Coil, 500 A, 3-Pole, 2NO-2NC, 160 MM M-Frame, Screw Terminal, Full Voltage, Non-Reversing, IEC Contactor