Braking Resistor CACR-KL2-33-W2400
  • Mfr # CACR-KL2-33-W2400
  • Zoro # G302723253
/ea
Free Shipping & Returns
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
CACR-KL2-33-W2400
Country of Origin
Germany
Description
Braking Resistor Cacr-Kl2-33-W2400 Size=600, Assembly Position=(* Free Convection, * Vertical), Performance At 35% Duty Cycle And 20°C=3600 W, Rated Capacity, Braking Resistance=1440 W, Resistance Value=33 Ohm