  • Zoro # G102010751
/ea
Free Shipping & Returns
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
GSS 6445UL
Zoro #
G102010751
UPC #
Country of Origin
China
Description
Genesis Gas Spring - .393" Rod x .866" Tube (10mm x 22mm) - 10.75" Stroke - 13mm Metal Ends - 58 lbs. Force - 26.339" Extended Length