  • Zoro # G8600365
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Zoro #
G8600365
Wire Size
18 AWG
Length
100 ft.
Nominal Outside Dia.
0.09 in
Conductor Size
18 AWG
Overall Length
100 ft
Nominal Outside Diameter
0.09 in
Wire Color
Black
Jacket Color
Black
Voltage
60V
Description
Primary Automotive Wire, Number of Conductors 1, Wire Size 18 AWG, Insulation Material PVC, Wire Color Black, Length 100 ft, Voltage 60 V, Trade Designation GPT, Conductor Design Stranded, Jacket Color Not Applicable, Conductor Material Copper