  • Mfr # CM-200PR-21-3
  • Zoro # G800443257
/ea
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
CM-200PR-21-3
Country of Origin
Unknown
Description
Carpet Adhesive Film. Plastic carpet protection film protects freshly cleaned or dyed carpets and gives used cars a new car look and feel. Self-adhesive carpet cover protection film is printed with 'Dealer Must Remove Protective Cover' in the industry standard rectangular pattern.Film is wound on heavy duty 3 inch cores. 24 in. wide file is perforated every 21 inches, 21 in. wide is perforated every 24 in. The 1000 ft. roll is not perforated. Designed for applications up to 45 days in duration. Size: 21 in. x 200 ft. x 3 mil