  • Zoro # G300636241
/ea
Free Shipping & Returns
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
C1315-13
Zoro #
G300636241
UPC #
Country of Origin
Mexico
Description
Element 3500W 240V 16.5 Ohm. . This is a genuine OEM (Original Equipment Manufacturer) part. Use genuine OEM parts for safety reliability and performance.