FILTREC DMD127B40B Replacement/Interchange Hydraulic Filter
  • Mfr # MF0061293
  • Zoro # G302496485
/ea
Free Shipping & Returns
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
MF0061293
Country of Origin
Canada
Description
Filter Technical Specifications
Product Media: Wire Mesh
Micron Rating: 40
Seal Type: Viton
Height: 7.00in
OD Top: 2.01in
OD Bottom: 2.01in
ID Top: 1.27in