HY-PRO HP900L46MV Replacement/Interchange Hydraulic Filter
  • Mfr # MF0059120
  • Zoro # G802497166
/ea
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
MF0059120
Country of Origin
Canada
Description
Main Filter MF0906116 replaces OEM HP900L46MV by HY-PRO and is compatible in fit, form and function.
Filter Technical Specifications
Product Media: Glass
Micron Rating: 5
Seal Type: Viton
Height: 4.60in
OD Top: 2.76in
OD Bottom: 2.76in
ID Top: 1.32in