  • Mfr # 50T10/1210DL
  • Zoro # G811082131
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Number of Teeth - Timing Belts
121
Width - Timing Belts
50 mm
Pitch
10 mm
Core Cord
Zinked Steel
Temp. Range
-25 C to 80 C
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
50T10/1210DL
Country of Origin
Italy
Dimensions
Width - Timing Belts
50 mm
Outside Length
1210 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
121
Pitch
10 mm