  • Mfr # FGC3-312-030-050
  • Zoro # G3607111
/ea
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
FGC3-312-030-050
Country of Origin
United States
Description
0.3120" (5/16) Min Bore DIA x 0.0500" Projection x 0.3125" (5/16) Shank DIA x 2.50" (2-1/2) Overall Length x 0.0030" Radius - Carbide Face Grooving Right Hand