  • Mfr # FGC3-312-040-050
  • Zoro # G3608021
/ea
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
FGC3-312-040-050
Description
0.3120" (5/16) Min Bore DIA x 0.0500" Projection x 0.3125" (5/16) Shank DIA x 2.50" (2-1/2) Overall Length x 0.0030" Radius - Carbide Face Grooving Right Hand