  • Mfr # FGF-125-025-050X
  • Zoro # G3604661
/ea
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
FGF-125-025-050X
Country of Origin
United States
Description
0.3750" (3/8) Min Bore DIA x 0.375" (3/8) Max Bore Depth x 0.0250" Tooth Width x 0.0500" Projection x 0.1250" (1/8) Shank DIA x 1.50" (1-1/2) Overall Length x 0.0125" Radius - Carbide Face Grooving - Full Radius Right Hand, AlTiN Coated