  • Mfr # FGF-187-015-025
  • Zoro # G3605641
/ea
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
FGF-187-015-025
Country of Origin
United States
Description
0.1870" (3/16) Min Bore DIA x 0.750" (3/4) Max Bore Depth x 0.0150" (1/64) Tooth Width x 0.0250" Projection x 0.1875" (3/16) Shank DIA x 2.00" (2) Overall Length x 0.0075" Radius - Carbide Face Grooving - Full Radius Right Hand