  • Mfr # QFGF-187-039-075X
  • Zoro # G3608380
/ea
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
QFGF-187-039-075X
Description
0.1870" (3/16) Min Bore DIA x 0.500" (1/2) Max Bore Depth x 0.0390" Tooth Width x 0.0750" Projection x 0.1875" (3/16) Shank DIA x 1.50" (1-1/2) Overall Length x 0.0195" Radius - Carbide Quick Change - Face Grooving Full Radius Right Hand, AlTiN Coated