  • Mfr # QFGF-187-062-100X
  • Zoro # G3606560
/ea
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
QFGF-187-062-100X
Description
0.1870" (3/16) Min Bore DIA x 0.500" (1/2) Max Bore Depth x 0.0620" (1/16) Tooth Width x 0.1000" Projection x 0.1875" (3/16) Shank DIA x 1.50" (1-1/2) Overall Length x 0.0310" (1/32) Radius - Carbide Quick Change - Face Grooving Full Radius Right Hand, AlTiN Coated