  • Mfr # QRR-017-250-245
  • Zoro # G001018537
/ea
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
QRR-017-250-245
Country of Origin
United States
Description
0.2450" Min Bore DIA x 0.250" (1/4) Max Bore Depth x 0.0170" Tooth Width x 0.0500" Projection x 0.2500" (1/4) Shank DIA x 2.00" (2) Overall Length - Carbide Quick Change - Retaining Ring Grooving Right Hand