  • Mfr # QRR-039-500-180
  • Zoro # G001019398
/ea
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
QRR-039-500-180
Description
0.1800" Min Bore DIA x 0.500" (1/2) Max Bore Depth x 0.0390" Tooth Width x 0.0300" Projection x 0.1875" (3/16) Shank DIA x 1.50" (1-1/2) Overall Length - Carbide Quick Change - Retaining Ring Grooving Right Hand