  • Mfr # QRR-125-1000-370X
  • Zoro # G501019317
/ea
Free Shipping & Returns
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
QRR-125-1000-370X
Country of Origin
United States
Description
0.3700" Min Bore DIA x 1.000" (1) Max Bore Depth x 0.1250" (1/8) Tooth Width x 0.1000" Projection x 0.3750" (3/8) Shank DIA x 2.50" (2-1/2) Overall Length - Carbide Quick Change - Retaining Ring Grooving Right Hand, AlTiN Coated