  • Mfr # QRRC3-017-250-245
  • Zoro # G101018659
/ea
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
QRRC3-017-250-245
Country of Origin
United States
Description
0.2450" Min Bore DIA x 0.250" (1/4) Max Bore Depth x 0.0170" Tooth Width x 0.0500" Projection x 0.2500" (1/4) Shank DIA x 2.00" (2) Overall Length x 0.0030" Radius - Carbide Retaining Ring Grooving Right Hand