  • Mfr # QRRC3-020-375-245X
  • Zoro # G401019370
/ea
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
QRRC3-020-375-245X
Description
0.2450" Min Bore DIA x 0.375" (3/8) Max Bore Depth x 0.0200" Tooth Width x 0.0500" Projection x 0.2500" (1/4) Shank DIA x 2.00" (2) Overall Length x 0.0030" Radius - Carbide Retaining Ring Grooving Right Hand, AlTiN Coated