  • Mfr # QRRC3-030-500-180X
  • Zoro # G001018780
/ea
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
QRRC3-030-500-180X
Description
0.1800" Min Bore DIA x 0.500" (1/2) Max Bore Depth x 0.0300" Tooth Width x 0.0300" Projection x 0.1875" (3/16) Shank DIA x 1.50" (1-1/2) Overall Length x 0.0030" Radius - Carbide Retaining Ring Grooving Right Hand, AlTiN Coated