  • Mfr # RR-030-1000-250
  • Zoro # G401019738
/ea
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
RR-030-1000-250
Country of Origin
United States
Description
0.2500" (1/4) Min Bore DIA x 1.000" (1) Max Bore Depth x 0.0300" Tooth Width x 0.0500" Projection x 0.2500" (1/4) Shank DIA x 2.50" (2-1/2) Overall Length - Carbide Retaining Ring Grooving Right Hand