  • Mfr # RR-038-1000-312X
  • Zoro # G301018695
/ea
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
RR-038-1000-312X
Country of Origin
United States
Description
0.3125" (5/16) Min Bore DIA x 1.000" (1) Max Bore Depth x 0.0380" Tooth Width x 0.1000" Projection x 0.3125" (5/16) Shank DIA x 2.50" (2-1/2) Overall Length - Carbide Retaining Ring Grooving Right Hand, AlTiN Coated