  • Mfr # RR-062-500-250X
  • Zoro # G801018690
/ea
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
RR-062-500-250X
Description
0.2500" (1/4) Min Bore DIA x 0.500" (1/2) Max Bore Depth x 0.0620" (1/16) Tooth Width x 0.0500" Projection x 0.2500" (1/4) Shank DIA x 2.50" (2-1/2) Overall Length - Carbide Retaining Ring Grooving Right Hand, AlTiN Coated