  • Mfr # RRC3-030-250-187X
  • Zoro # G201018986
/ea
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
RRC3-030-250-187X
Description
0.1875" (3/16) Min Bore DIA x 0.250" (1/4) Max Bore Depth x 0.0300" Tooth Width x 0.0300" Projection x 0.1875" (3/16) Shank DIA x 2.00" (2) Overall Length x 0.0030" Radius - Carbide Retaining Ring Grooving Right Hand, AlTiN Coated