  • Mfr # RRC3-033-750-312
  • Zoro # G501019799
/ea
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
RRC3-033-750-312
Description
0.3125" (5/16) Min Bore DIA x 0.750" (3/4) Max Bore Depth x 0.0330" Tooth Width x 0.1000" Projection x 0.3125" (5/16) Shank DIA x 2.50" (2-1/2) Overall Length x 0.0030" Radius - Carbide Retaining Ring Grooving Right Hand