  • Mfr # RRC3-062-1000-375X
  • Zoro # G301018565
/ea
Free Shipping & Returns
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
RRC3-062-1000-375X
Description
0.3750" (3/8) Min Bore DIA x 1.000" (1) Max Bore Depth x 0.0620" (1/16) Tooth Width x 0.1000" Projection x 0.3750" (3/8) Shank DIA x 2.50" (2-1/2) Overall Length x 0.0030" Radius - Carbide Retaining Ring Grooving Right Hand, AlTiN Coated