  • Mfr # RRC6-062-1000-375
  • Zoro # G301018817
/ea
Free Shipping & Returns
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
RRC6-062-1000-375
Country of Origin
United States
Description
0.3750" (3/8) Min Bore DIA x 1.000" (1) Max Bore Depth x 0.0620" (1/16) Tooth Width x 0.1000" Projection x 0.3750" (3/8) Shank DIA x 2.50" (2-1/2) Overall Length x 0.0060" Radius - Carbide Retaining Ring Grooving Right Hand