  • Mfr # RRC6-093-1000-500X
  • Zoro # G101019335
/ea
Free Shipping & Returns
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
RRC6-093-1000-500X
Description
0.5000" (1/2) Min Bore DIA x 1.000" (1) Max Bore Depth x 0.0930" (3/32) Tooth Width x 0.1500" Projection x 0.5000" (1/2) Shank DIA x 3.00" (3) Overall Length x 0.0060" Radius - Carbide Retaining Ring Grooving Right Hand, AlTiN Coated